Skatalogowaliśmy zdjęć: 31210

Zdobyłeś obiektów: -Punktów: -Twoja odznaka: -Jak zdobywać?


Zaloguj się | Zarejestruj się


Bo zwiedzanie ciekawych miejsc generuje pozytywne FLUIDY

Wyszukaj

Główni promotorzy powiatu

Poznański tor regatowy "Malta"

Poznański tor regatowy "Malta"

nr obiektu:4906
miejscowość: Poznańgmina: Poznańpowiat: Poznańwojewództwo: wielkopolskie
punktów: 5 (Atrakcja regionalna)ilość zdobywców: rodzaj - kategoria: zalew - jezioro,rzeki,zalewy_

Autor: Michał Świderski
Źródło: www.michal-swiderski.pl

‹‹ byłem tu

Tor znajduje się nad jeziorem Malta, jest to centrum rekreacyjne Poznania, poza plażą, torem, jest też czynny prawie cały rok stok narciarski, sztuczne lodowisko i letni tor saneczkowy, termy maltańskie - basen. Prawdziwa frajda dla małych i dużych.


Zdjęcia (24/-)Opisy (5)Mapki (-)Powiązane (-)W pobliżu (235)Promotorzy (-)

edytuj opisyNasze NAJ !

Dla każdego coś się znajdzie,można pojeździć na nartach, na rowerze, jest plac dla najmłodszych, tor saneczkowy, w pobliżu zoo, a potem zakupy i kawa w pobliskiej galerii handlowej.

Opis obiektu

Malowniczy teren na którym znajduje się centrum rekreacyjno-sportowe Malta -Ski, jest to obszar 50 ha. Znajduje się tu tor regatowy, o długości 2000 metrów,szerokości 175 metrów i głębokości 3,4 metra. Zainaugurował swą działalność w 1990 roku organizując Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie. Tor posiada też miejsca przygotowane dla widowni - 2000 miejsc siedzących na linni mety, centrum prasowe i miejsca dla sędziów w wieży, tablicę świetlną, zaplecze techniczne i gastronomiczne. Tuż obok mieści się ośrodek campingowy i w bliskim sąsiedztwie 4**** hotel z widokiem na jezioro. Po drugiej stronie jeziora znajduje się kompleks basenów z wodami termalnymi. Nieopodal jest stacja kolejki Maltanka, wielkiej atrakcji dla najmłodszych, która wiezie Turystów wprost do Nowego ZOO.

Historia

Teren położony w dolinie rzeki Cybiny.
Na początku XX wieku był to ulubiony teren młodzieży należącej do Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, założonego w 1886 roku, a potem poznańskich skautów - harcerzy, którzy tu właśnie odbywali swoje ćwiczenia, przygotowując się do ewentualnej walki z okupantem, jakim byli wtedy Prusacy.
Wtedy też zrodził się pomysł utworzenia Parku Narodowego, niestety nie doszedł on do skutku.
W 1917 roku zakupiono 50 ha ze składek społeczeństwa i środków Kurii Biskupiej, miał tam powstać park, sztuczny staw, hala sportowa, łazienki,teatr letni, domy wypoczynkowe dla młodzieży. Ponadto miał być usypany Kopiec Wolności.
Przygotowano już nawet projekt, jego autorerm był Adam Ballenstaedt, nie doszedł on jednak do skutku. Całość dostosowana była do terenu i podkreślała jego naturalne warunki. Plany nie zostały zrealizowane, jedynie usypano Kopiec Wolności - rozpoczęcie jego sypania nastąpiło 3 maja 1919 roku i ukończono w 1922 roku. Kopiec ten w latach 1939-1940 zniwelowali Niemcy, a w 1986 roku rozpoczęto jego rekonstrukję. Dziś można go podziwiać po prawej stronie wjeżdżając na teren Malta-Ski.

Ciekawostki

Kopiec Wolności - Dziś można go podziwiać po prawej stronie wjeżdżając na teren Malta-Ski. Wierzchołek ma 118 metrów n.p.m.wysokości, 60 metrów nad lustrem jeziora i 40 metrów nad poziomem ulicy.

Słowa kluczowe

Poznań atrakcje turystyczne Poznań
gmina Poznań atrakcje turystyczne gmina Poznań
powiat Poznań atrakcje turystyczne powiat Poznań
Poznań ciekawe miejsca Poznań
gmina Poznań ciekawe miejsca gmina Poznań
powiat Poznań ciekawe miejsca powiat Poznań
Poznań atrakcje Poznań
gmina Poznań atrakcje gmina Poznań
powiat Poznań atrakcje powiat Poznań
Poznań turystyka Poznań
gmina Poznań turystyka gmina Poznań
powiat Poznań turystyka powiat Poznań
Poznań zalew Poznań
Poznań jezioro,rzeki,zalewy_ Poznań