Skatalogowaliśmy zdjęć: 31210

Zdobyłeś obiektów: -Punktów: -Twoja odznaka: -Jak zdobywać?


Zaloguj się | Zarejestruj się


Bo zwiedzanie ciekawych miejsc generuje pozytywne FLUIDY

Wyszukaj

Wybierz obiekt z Polski, którego chcesz być promotorem


Zobacz jak skatalogowaliśmy powiaty:   gostyński    Leszno    leszczyński    Białystok    białostocki    Poznań    śremski    wschowski    kościański   
krotoszyński    rawicki    jarociński    Wrocław   

Rozpoczynamy katalogowanie powiatu głogowskiego   

Nowe obiekty


54321« Poprzednia

Pozycji: 150, Strona: 5/5Przy ul. 3 Maja. Ustawiono głaz, na którym umieszczono granitową tablicę z napisem: ”TU SPOCZYWA • 32 NIEZNANYCH • ŻOŁNIERZY NIEMIECKICH • I 9 ŻOŁNIERZY ROSYJSKICH • POLEGŁYCH W LATACH 1914 – 1918”

Pomnik plutonowego Bolesława Bierwiaczonka

m: Hajnówka

punktów: 1 (Na spacer)

Czyn kaprala Bierwiaczonka nie został zapomniany: w 1985 roku na centralnym skwerze Hajnówki (przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Batorego) został odsłonięty kamień z pamiątkową płytą.

Cerkwie Hagia Sophia,należą do najokazalszych, najpiękniejszych i najbardziej znaczących.

Wybudowany w 1895, jako prawosławna cerkiew garnizonowa przy koszarach 4 Charkowskiego Pułku Ułanów. Cerkiew zamieniono na kościół w dwudziestoleciu międzywojennym.

Mural Kolażowy #1 Pamięć.

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Na kampusie Politechniki Białostockiej powstał pierwszy w Białymstoku – unikalny także w skali światowej – mural kolażowy.

Streetartowcy z Włoch, współpracując z inicjatywą Normalny Białystok, wykonali pro-toleranacyjny mural.

Obecny kościół parafialny pw. NMP Królowej Polski pierwotnie był zborem ewangelicko- augsburskim zbudowanym dla supraskich ewangelików.

„Dom Jansena” - zbudowany w latach 1836/66 przez Wilhelma Zacherta i w 1866 odkupiony przez przemysłowca Johanna Jansena ma bogatą historię

Mural na ścianie kamienicy przy ul. Zamenhofa 5c.

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Mural przy ul. Zamenhofa 5c. Malowidło stworzyli artyści z Niemiec – M. Andersen i BASE23. Z elewacji spoglądają zielono-fioletowe żubry. Na tej samej kamienicy jest druga kompozycja - czerwona ściana autorstwa Stanisława Szum Szumskiego.

Ogród Matki Bożej.

m: Choroszcz

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Na dużym placu, będącym kiedyś dziedzińcem klasztornym w 2011 roku powstał niepowtarzalny Ogród Matki Bożej.

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Choroszczy

m: Choroszcz

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Choroszczańska parafia sąsiadująca z Białymstokiem należy do trzech najstarszych w archidiecezji. W 2009 roku świętowano 550 - lecie jej istnienia. Pierwsza wzmianka dotycząca kościoła znajduje się w archiwum wawelskim.

Koścół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniewie Kościelnym.

m: Dobrzyniewo Kościelne

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Budowę obecnej świątyni rozpoczęto 4 września 1905 roku, kiedy to ks. Kanonik Wilhelm Szwarc, dziekan białostocki poświęcił kamień węgielny i fundament kościoła. W latach 1905-1910 zbudowano eklektyczną świątynię.

Stary cmentarz katolicki w Dobrzyniewie Kościelnym

m: Dobrzyniewo Kościelne

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Nagrobki znajdujące się na cmentarzu reprezentują duże walory historyczne i artystyczne, zostały wpisane do rejestru zabytków województwa podlaskiego.

Powstał w XVIII w. jako dwór ekonoma klasztoru Bazylianów. W latach 1892-1903 przebudowany w stylu eklektycznym z przewagą secesji przez nowych właścicieli Buchholtzów. Brak jest informacji o autorze projektów całego zespołu.

Plac Konstytucji 3-go Maja.

m: Czarna Białostocka

punktów: 1 (Na spacer)

Zadbany otoczony zielenią z licznymi ławkami plac, idealny na spacer i chwilę wytchnienia.

Pomnik Żwirki i Wigury

m: Czarna Białostocka

punktów: 1 (Na spacer)

Ciekawy formą obelisk umiejscowiony w zacisznym parkowym otoczeniu alejek i starych drzew.

Bulwary Wiktora Wołkowa w Supraślu.

m: Supraśl

punktów: 1 (Na spacer)

Supraśl wobec Wiktora Wołkowa miał ogromny dług wdzięczności. Spłacamy go nadając naszym bulwarom jego imię - mówi burmistrz Radosław Dobrowolski.

Dom Ludowy w Supraślu

m: Supraśl

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

W lutym 2015 r. zakończył się remont Domu Ludowego w Supraślu. Budynek jest obecnie kinem, teatrem z nowoczesną akustyką i techniką sceniczną, przy czym zachowuje zabytkowy, modernistyczny charakter.

Fontanna - zegar słoneczny

m: Supraśl

punktów: 1 (Na spacer)

Fontanna w formie zegara słonecznego jest centralnym punktem skweru rekreacyjnego przy Domu Ludowym w Supraślu.

Kościół Świętej Trójcy w Supraślu

m: Supraśl

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Po długich zabiegach - dzięki wparciu niemieckich katolików - w roku 1849 Supraśl otrzymał pozwolenie na wystawienie świątyni katolickiej. Wybudowano ją w latach 1861-63.

Cmentarz Prawosławny Parafii Wszystkich Świętych

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Nekropolia ta jest cennym zabytkiem Białegostoku i ze względu na wartości historyczne oraz artystyczne znajduje się wraz z cerkwią w rejestrze zabytków województwa podlaskiego.

Synagoga Bejt Samuel

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Synagoga Beit Szmuel, nazwana imieniem wybitnego działacza ruchu syjonistycznego Samuela Mohilewera, była ośrodkiem skupiającym elitę żydowskiej społeczności miasta.

Jedyne i niepowtarzalne miejsce na Podlasiu- tak o Miejscu Pamięci Narodowej- Cmentarzu Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze mówią turyści.

Pomnik Henryka Sienkiewicza w Białymstoku

m: Białystok

punktów: 1 (Na spacer)

Henryk Sienkiewicz, twórca "Trylogii" ma w Białymstoku swój pomnik. To odsłonięte w 1987 roku popiersie, którego autorem był znany białostocki rzeźbiarz - Albin Sokołowski.

Mural powstał w ramach akcji Folk on the Street (2015 r.) organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury.

Ponad 100 portretów białostockich Żydów można oglądać na ścianach kamienicy przy ulicy Młynowej. Projekt zrealizowany w ramach Festiwalu - Wschód Kultury/Inny Wymiar.

Luksusowa, neorenesansowa kamienica powstała na przełomie XIX i XX wieku. Ma cztery kondygnacje, dwa dziedzińce wewnętrzne; zadbano nawet o malarską dekorację klatki schodowej.

Cmentarz Ewangelicki ( na Rynku Siennym w Białymstoku )

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Na Rynku Siennym wciąż spoczywają szczątki nawet kilku tysięcy ewangelików - dawnych mieszkańców Białegostoku. Ludzi, którzy tak jak inni, współtworzyli historię, kulturę i tradycje miasta.

Mural na ścianie bloku przy ul. Swobodnej 60

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Biało-czarne graficzne miasto, a na jego tle chłopiec układający domek z czerwonych i niebieskich kart. Mural znanego artysty z Włoch - Francesco Camillo Giorgino, znany jako Millo.

Pentowo - Europejska wieś bociania

m: Kaczorowo

punktów: 15 (Atrakcja europejska)

Ten czarujący zakątek nosi tytuł Europejskiej Wsi Bocianiej, który Pentowo otrzymało w 2001 roku z rąk niemieckiej fundacji Euronatur. Tytuł ten przyznawany jest tylko jednemu takiemu miejscu w kraju.


54321« Poprzednia

Pozycji: 150, Strona: 5/5