Skatalogowaliśmy zdjęć: 31210

Zdobyłeś obiektów: -Punktów: -Twoja odznaka: -Jak zdobywać?


Zaloguj się | Zarejestruj się


Bo zwiedzanie ciekawych miejsc generuje pozytywne FLUIDY

Wyszukaj

Wybierz obiekt z Polski, którego chcesz być promotorem


Zobacz jak skatalogowaliśmy powiaty:   gostyński    Leszno    leszczyński    Białystok    białostocki    Poznań    śremski    wschowski    kościański   
krotoszyński    rawicki    jarociński    Wrocław   

Rozpoczynamy katalogowanie powiatu głogowskiego   

Nowe obiekty


Następna »54321« Poprzednia

Pozycji: 150, Strona: 4/5Krypta grobowa pod Kaplicą Świętego Krzyża we Wschowie

m: Wschowa

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Krypta we Wschowie była miejscem pochówku braci zakonnych, dobrodziejów i fundatorów wschowskiego klasztoru franciszkanów.

Cmentarz Ewangelicki – Lapidarium we Wschowie

m: Wschowa

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Cmentarz usytuowany jest w północnej części miasta w sąsiedztwie cmentarza parafialnego. Dział Lapidarium Rzeźby Nagrobnej we Wschowie obejmuje obszar trzech historycznych cmentarzy.

OUTINGS PROJECT, czyli ze ścian muzeów na ściany ulic!

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Julien De Casabianca na murach największych miast świata rozkleja prace znanych malarzy, które na co dzień można zobaczyć tylko w muzeach.

Szkoła w Kruszewie jest jedną z najstarszych placówek edukacyjnych w województwie podlaskim.

Zerwany Most w Kruszewie

m: Kruszewo

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Ilekroć w pobliżu Kruszewa stawiają most, tyle razy po jedenastu latach wybucha wojna światowa. Tak było po budowie w 1903 roku i tej w 1928.

Mural powstał na ścianie bloku przy ul. Antoniukowskiej 42. Namalowali go artyści z Rumunii z grupy "Sweet Damage", w ramach akcji East Side Street Art zorganizowanej podczas Dni Sztuki Współczesnej.

Cerkiew Świętego Jana Ewangelisty i Teologa w Mostowlanach

m: Mostowlany

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Mostowlańska cerkiew św. Apostoła Jana Teologa znajduje się na wzgórku, jeszcze wyżej mały cmentarzyk parafialny. Od niej do Świsłoczy kilkadziesiąt metrów. Za rzeką Białoruś.

Konstanty Wincenty Kalinowski - jeden z przywódców powstania styczniowego na Litwie i Białorusi ma swój pomnik w rodzinnej wsi Mostowlany. Symbolicznie upamiętnia wspólną polsko-białoruską historię i bohaterów obu narodów.

Synagoga Piaskower w Białymstoku

m: Białystok

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Synagogę zbudowano w 1890 roku w dzielnicy Białegostoku Piaski ( ob. ul. Piękna 3), w miejscu starej synagogi, drewnianej z 1820 roku.

Dwór Myśliwski w Turośni Kościelnej

m: Turośń Kościelna

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

W końcu lat 60-tych lub w latach 70-tych XVIII w. został wzniesiony w Turośni murowany pawilon, zwany dworem myśliwskim, zaprojektowany prawdopodobnie przez Jana Henryka Klemma .

Miejsce straceń z 1863 roku zwane „Szubienicą”

m: Choroszcz

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Staraniem wielu 8 października 1989 r. nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika. W latach 1990-1991 dodano godło powstańcze na skarpie i znicz koło pomnika. Obecnie to jedyny na Białostocczyźnie tak okazały pomnik poświęcony powstańcom 1863 r.

Pętla toru narciarskiego o długości ok. 600 m – dla początkujących, i dla osób już lepiej jeżdżących – wyznaczona jest wzdłuż plaży.

Świątynia mieści się przy ulicy Cerkiewnej.
Zbudowana w 1864, poświęcona 8 września 1868 r. Reprezentuje styl eklektyczny (posiada elementy neoromańskie i bizantyjskie). Wewnątrz znajduje się zabytkowy ikonostas.

Kościół św. Wawrzyńca w Dolistowie

m: Dolistowo Stare

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Kościół Świętego Wawrzyńca w Dolistowie zbudowano w ciągu trzech lat - z kamienia polnego w 1793 roku.

Centralne miejsce ekspozycji zajmuje biurko i rzeźbiony w drewnie fotel w stylu gdańskim, zaopatrzony w herb Jelita, którym tytułowała się rodzina Kaczorowskich

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy

m: Białystok

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Od 1.09.2004 r. Muzeum (od 17.04.2013 r. - Centrum) jest jednostką ogólnouczelnianą pod merytorycznym nadzorem Instytutu Biologii UwB.

Park Antoniuk

m: Białystok

punktów: 1 (Na spacer)

Park Antoniuk- ulokowany wzdłuż rzeki Białej jest najmłodszym parkiem Białegostoku. Jako jedyny w mieście charakteryzuje się tym, że oprócz rejonów zadrzewionych posiada duże odkryte powierzchnie trawiaste.

Park Konstytucji 3 Maja (dawniej Zwierzyniec)

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Park Konstytucji 3 Maja (dawniej Zwierzyniec) jest pozostałością ogrodów Jana Klemensa Branickiego z XVIII wieku, gdzie funkcjonował zwierzyniec jeleni i gdzie wówczas urządzano liczne polowania dworskie.

Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

m: Hajnówka

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Głównym celem statutowym Stowarzyszenia jest zachowanie dziedzictwa kulturowego Białorusinów, m.in. poprzez kulturę materialną oraz inicjowanie i upowszechnianie szeroko pojętej działalności kulturalno - oświatowej współczesnej białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce.

Cmentarz Żołnierzy Radzieckich

m: Hajnówka

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Cmentarz wojenny żołnierzy Armii Radzieckiej z okresu II wojny światowej znajduje się w Hajnówce przy ul. 3-go Maja, po prawej stronie ulicy na wyjeździe z Hajnówki do Białowieży.

Cmentarz Rabinacki - ob. Park Centralny przy ul. Kalinowskiego

m: Białystok

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Cmentarz żydowski przy ul. Kalinowskiego, położony na terenie dzisiejszego Parku Centralnego, został utworzony w XVIII w. – prawdopodobnie w 1761 lub w 1764 r.

Wielka Synagoga BETH HA KNESETH w Krynkach ( ruiny )

m: Krynki

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Była to główna bożnica w Krynkach, czynna tylko w soboty oraz ważniejsze święta religijne i państwowe. Obecnie resztki ścian i fundamentów.

Wieża znajduje się obecnie na terenie MG STALTON, przy ul. Warsztatowej 1

Kościół św. Agnieszki w Goniądzu

m: Goniądz

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Obecna świątynia została wzniesiona w latach 1922-1924 w stylu neobaroku polskiego w latach 1922-1924 na miejscu drewnianej świątyni z lat 1779-1780.

Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce

m: Hajnówka

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Prywatne Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa istnieje od 25 lipca 2003 r. Powstało z inicjatywy Pana Stanisława Mierzwińskiego na bazie rodzinnej kuźni, założonej w 1927 r.

W 1617 r. Wiesiołowscy rozpoczęli budowę kościoła murowanego pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Kościół ten, z pewnymi przeróbkami, przetrwał do naszych czasów jako tzw. stary kościół farny.

Obok dawnej świątyni wystawiono w latach 1900-1905, wielką bazylikę w stylu neogotyku wiślano-bałtyckiego. Katedra, jest repliką kościoła św. Floriana na Pradze w Warszawie.

Mural - Utkany wielokulturowością

m: Białystok

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

"Utkany wielokulturowością" - taką nazwę nosi mural, który powstał w pażdzierniku 2015 roku na ścianie budynku przy al. Piłsudskiego 19/1.

Powstał w 1991 roku. Pomnik ustawiony w Parku Miejskim na skwerze Wasilewskiego ma formę krzyża łacińskiego z symbolem „V”.

Pomnik żubra - Żubr- puszczy imperator

m: Hajnówka

punktów: 1 (Na spacer)

Rzeźba przedstawia naturalnej wielkości żubra-samca.


Następna »54321« Poprzednia

Pozycji: 150, Strona: 4/5