Skatalogowaliśmy zdjęć: 30955

Zdobyłeś obiektów: -Punktów: -Twoja odznaka: -Jak zdobywać?


Zaloguj się | Zarejestruj się


Bo zwiedzanie ciekawych miejsc generuje pozytywne FLUIDY

Wyszukaj

Wybierz obiekt z Polski, którego chcesz być promotorem


Zobacz jak skatalogowaliśmy powiaty:   gostyński    Leszno    Białystok    białostocki    Poznań    śremski    wschowski    kościański   

Od 15 września rozpoczęliśmy katalogowanie powiatu jarocińskiego   

Nowe obiekty


Następna »54321

Pozycji: 150, Strona: 1/5Kościół św. Michała Archanioła z 1819

m: Chwałkowo Kościelne

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Kościół św. Michała Archanioła z 1819 z neogotyckim prezbiterium z 1891, wieżą z 1904, we wnętrzu kościoła znajdują się fragmenty późnogotyckiej płaskorzeźby z Pokłonem Trzech Króli oraz predella ze sceną Złożenie do Grobu z ok. 1500;

Kościół św. Jana Chrzciciela w Brzostkowie

m: Brzostków

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Kościół wzniesiono w latach 1838-1840 nieopodal miejsca, gdzie wcześniej stała mniejsza, drewniana świątynia z 1660 roku, która z kolei zastępowała jeszcze starszą świątynię drewnianą z roku 1419 (oba drewniane kościoły spłonęły)

Skwer na Rynku w Żerkowie

m: Żerków

punktów: 1 (Na spacer)

W centrum Żerkowa w Rynku znajduje się piękny skwer, miejsce odpoczynku.

Pomnik 700-lecia miasta

m: Żerków

punktów: 1 (Na spacer)

W 1983 r. obchodzono w Żerkowie 700-lecie miasta. Z tej okazji przy ulicy Kościelnej, w sąsiedztwie sędziwego jesiona posadowiono głaz narzutowy, na którym zawisła tablica z podobiznami wielkopolskich władców Bolesława Pobożnego i Przemysła II.

W centrum Żerkowa na skwerze przy Rynku znajduje się obelisk poświęcony "Braciom poległym za Wolność i Ojczyznę"

Kościół św. Stanisława w Żerkowie

m: Żerków

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Kościół parafialny pw. św. Stanisława, barokowy z l. 1717-18, powstały z fundacji Macieja Radomickiego należy do bardzo cennych obiektów regionu.

Brama pałacowa - ślad pałacu Radomickich

m: Żerków

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Brama pałacowa - barokowa brama to ślad pałacu Radomickich z XVIII wieku

Zabytkowy rynek w kształcie kwadratu i figura Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół św. Marii Magdaleny w Jaraczewie

m: Jaraczewo

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Najstarszą częścią budowli jest późnobarokowa wieża z kruchtą w przyziemiu z 1774. Do tej wieży, po rozebraniu kościoła drewnianego z 1674 roku, został dobudowany w 1843 roku obecny kościół.

Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Barbary.

m: Wilkowyja

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

W centrum wsi na skrzyżowaniu dwóch dróg, wznosi się wysmukły, neogotycki kościół pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Barbary. Budynek ten ufundowali Radolińscy, a wybudowano go w 1885r.

Zespół dworsko-pałacowo-parkowy w Witaszycach

m: Witaszyce

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Dwór późnobarokowy pamięta jeszcze Wielkopolskę przedrozbiorową i został prawdopodobnie wybudowany przez Franciszka Gorzeńskiego, który kupił majątek od Stanisława Koszutskiego

Muzeum Star Wars w Witaszycach

m: Witaszyce

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

W zabytkowym, XVIII-wiecznym dworku przy Pałacu w Witaszycach powstało bardzo ciekawe, a przy tym unikatowe Muzeum Gwiezdnych Wojen

Muzeum Wojen Napoleońskich

m: Witaszyce

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

W zabytkowym, XVIII-wiecznym dworku przy Pałacu w Witaszycach powstało ciekawe, jedyne w Polsce Muzeum Wojen Napoleońskich.

Pomnik Stanisława Taczaka w Mieszkowie

m: Mieszków

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Pomnik pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego generała Stanisława Taczaka, w podjarocińskim Mieszkowie. To pierwszy jego pomnik w Polsce.

Kościół św. Wawrzyńca w Mieszkowie

m: Mieszków

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Jest to budowla późnobarokowa, murowana, wybudowana w 1767 roku. Została ufundowana przez właściciela miasta, Ludwika Hersztopskiego

Śmierć czterech Polaków upamiętnia obelisk zlokalizowany w lesie w rejonie miejscowości Osiek (leśnictwo Boguszyn).

Kościół pw. Świętej Trójcy w Noskowie

m: Nosków

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Kościół parafialny p.w. Świętej Trójcy istnieje w Noskowie od 1434 roku. Ufundowali go ówcześni właściciele Noskowa - Jakub Noskowski i Krzysztof Wławski. Pierwszą świątynię wybudowano w latach 1431- - 1434.

Kościół pw. św. Wojciecha w Rusku

m: Rusko

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Kościół pw. św. Wojciecha jest przykładem budownictwa o konstrukcji szkieletowej z wypełnieniem ceglanym. Stanowi przykład wiejskiej świątyni charakterystycznej dla regionu.

W 1927 roku parafia Witaszyce przystąpiła do budowy nowego kościoła. Inicjatorem budowy był ksiądz Brono Steuer. Dekretem ks. Prymasa z dnia 10.08.1969 r. nowy kościół otrzymał wezwanie Wniebowzięcia NMP, a rok później czyli 12.08.1970r. ks. Kardynał Stefan Wyszyński dokonał konsekracji Kościoła i Ołtarza.

"Kościółek" p.w. Najświętszej Trójcy.

m: Witaszyce

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

W 1808 r. z fundacji arbpa Tymoteusza Gorzeńskiego późniejszego Prymasa Polski został wybudowany kościół, murowany, klasycystyczny, jednonawowy, od wschodu z późniejszą przybudówką, który stoi do dzisiaj.

Skarbczyk w Jarocinie ( obecnie Galeria Muzeum Regionalnego )

m: Jarocin

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Skarbczyk stoi w miejscu dawnej, średniowiecznej siedziby właścicieli miasta, prawdopodobnie rodu Zarembów, która była drewnianą budowlą obronną, otoczoną fosą. Na przełomie XIV i XV stulecia drewniana budowla spłonęła, a na jej miejscu na początku XVI wieku stanęła murowana wieża mieszkalna.

Ratuszowy zegar w Jarocinie

m: Jarocin

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Definicja zegara wieżowego zakłada, iż jego mechanizm mieści się wewnątrz budynku, a tarcze wyprowadzone są na zewnątrz. Zegary wielkie spotykamy więc przede wszystkim na wieżach i poddaszach wielu gmachów. Owe czasomierze przeznaczone są głównie do użytku publicznego.

"Idziemy przez czas" - Glany na Rynku w Jarocinie

m: Jarocin

punktów: 1 (Na spacer)

Rzeźbę odsłonili członkowie zespołu Farben Lehre. Tytuł projektu "Idziemy przez czas" jest zaczerpnięty z piosenki zespołu. Odlew dwóch glanów naturalnej wielkości został wykonany przez Jarosława Boguckiego

Pomnik upamiętniający pilotów amerykańskich

m: Jaraczewo

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Pomnik upamiętniający pilotów amerykańskich, którzy próbując uszkodzonym samolotem typu BOEING B-17F przelecieć linię frontu, rozbili się pod Jaraczewem 9 lutego 1945 r.

Park im. Powstańców Wielkopolskich

m: Jaraczewo

punktów: 1 (Na spacer)

Park krajobrazowy, obecnie im. Powstańców Wielkopolskich /nazwa nadana uchwałą Rady Gminy Jaraczewo XV/97/2003 z dnia 30.12.2003 r./.

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie

m: Golina

punktów: 10 (Atrakcja krajowa)

Kościół Św. Andrzeja Apostoła w Golinie koło Jarocina to jeden z najpiękniejszych drewnianych kościołów w Wielkopolsce. To interesująca budowla, początkami sięgająca XV wieku,

Parafia została erygowana w 1961 roku przy klasztorze braci Franciszkanów. W latach 1976-1978 został wybudowany kościół parafialny

Stacja kolejowa - Jarocin ( zabytkowy budynek dworca )

m: Jarocin

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Jarocin – stacja kolejowa w Jarocinie. Znajduje się przy ulicy Dworcowej 2. Budynek dworca w Jarocinie został wybudowany w latach 1870-1875 w czasie oddania do eksploatacji linii kolejowej Poznań Główny – Kluczbork.

Ruiny pałacu Opalińskich w Radlinie

m: Radlin

punktów: 2 (Atrakcja lokalna)

Radliński pałac, zwany też zamkiem, wzniósł w latach 1570-92 Andrzej Opaliński, marszałek wielki koronny, starosta wielkopolski i dziedziniec dóbr radlińskich

Kościół parafialny pw. św. Walentego w Radlinie

m: Radlin

punktów: 5 (Atrakcja regionalna)

Kościół parafialny pw. św. Walentego wczesnobarokowy z l. 1686-8 z renesansową kaplicą z XVI w. pw. Matki Boskiej Karmelitańskiej należy do cennych architektonicznie obiektów regionu.


Następna »54321

Pozycji: 150, Strona: 1/5